• Nieobcy Język Obcy

W projekcie biorą udział wszystkie zespoły klasowe, które przygotowują przedstawienie oraz piosenkę wraz z oprawą sceniczną w języku niemieckim lub angielskim. Uczniowie wspólnie wyszukują lub wymyślają scenariusz przedstawienia, przygotowują scenografię, kostiumy oraz przydzielają role. Do wybranej przez siebie piosenki przygotowują oprawę sceniczną np. choreografię lub teledysk.

Podczas przygotowań i występów uczniowie mają okazję zaprezentować swoje wszechstronne umiejętności np. językowe, muzyczne, plastyczne, teatralne, obsługi programów graficznych, techniczne, organizacyjne i inne.

Zwieńczeniem pracy jest prezentacja zadań na forum szkoły na imprezie szkolnej mającej formę konkursu międzyklasowego. Podczas prezentacji zespoły klasowe rywalizują o nagrodę główną dla całej klasy. Nagradzane przez jury jest kreatywne wykorzystanie swoich zdolności oraz wspólne działanie wszystkich uczniów z danego zespołu. Rada Rodziców funduje nagrody dla zwycięskich klas w każdym roczniku i dla wyróżniających się w różnych dziedzinach uczniów i uczennic.