Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 8.00 i od 11.45 do 16:00 w dni nauki szkolnej.

Regulamin_swietlicy_szkolnej_2020.pdf

Karta_zgloszenia_do_swietlicy.docx

Świetlica zajmuje dwa pomieszczenia urządzone estetycznie i bezpiecznie, w których organizowane są różnego rodzaju zajęcia: malowanie, wycinanie, origami. Uczniowie przygotowują również prace na konkursy organizowane poza naszą szkołą np. do Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, czy Miejskiej Biblioteki Publicznej, z którymi współpracujemy od lat. Uczniowie mogą odrabiać lekcje, słuchać muzyki, czy zjeść posiłek. Sale wyposażone są w wiele ciekawych zabawek i gier edukacyjnych. Uczniowie mogą również czytać książki i prasę lub oglądać filmy, bajki. Na zajęciach świetlicowych zwracamy uwagę na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci i młodzieży do przestrzegania przyjętych zasad zachowania.