• Skład

• Rada Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024:

1. Ignacy Michalski

2. Maksymilian Kieliński

3. Jan Jusik

• Zadania

• 1. Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Organem samorządu jest rada samorządu uczniowskiego.
        2. Zasady wybierania i działania rady samorządu uczniowskiego określa regulamin rady. Regulamin ten nie może być sprzeczny ze statutem szkoły.
        3. Samorząd uczniowski może przedstawiać wnioski wszystkim organom szkoły w sprawach dotyczących szkoły, szczególnie dotyczących praw uczniów.
        4. Na wniosek dyrektora szkoły samorząd wyraża opinię o pracy nauczyciela.

5. Samorząd uczniowski może przedstawiać radzie pedagogicznej oraz dyrektorowi szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach danej szkoły, a w szczególności w sprawach dotyczących praw uczniów, takich jak:
        1) prawo do zapoznawania się z programem nauczania, z jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami,
        2) prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu,
        3) prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiające zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań,
        4) prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, w porozumieniu z dyrektorem,
        5) prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu.
        6. Samorząd w porozumieniu z dyrektorem szkoły podejmuje działania z zakresu wolontariatu.

• Działania

• - przeprowadzenie ankiet, mających na celu poznanie społeczności szkolnej oraz wprowadzenie w życie szkoły naszych pomysłów,

- prowadzenie uroczystości okolicznościowych, charytatwnych, imprez w naszej szkole,

- wprowadzanie nowych inicjatyw,

- ogólna pomoc dla społeczności szkolnej,

- proponowanie nowych konkursów, zabaw itp. w naszej szkole.