Nasza szkoła zaangażowana jest w działalność CARITASU. Wolontariusze w każdą trzecią niedzielę miesiąca zbierają pieniądze przy kościele Błogosławionego Michała Kozala w Wągrowcu. Natomiast przed Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą organizujemy zbiórki żywności w sklepach – Biedronce i Lidlu.

Co roku nasi uczniowie są wolontariuszami WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Angażujemy się w akcje charytatywne na rzecz wągrowieckiej JADŁODAJNI, SCHRONISK DLA PSÓW, CHORYCH potrzebujących wsparcia finansowego. Włączamy się w różne akcje organizowane przez inne instytucje i organizacje.

Uczniowie naszej szkoły udowadniają za każdym razem swoją chęć niesienia pomocy potrzebującym.