• Zielona szkoła

• W dniach 17-18 października uczniowie klas VIa i VIIa wzięli udział w wycieczce do Kalisza – miasta Marii Konopnickiej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-rekreacyjnych u bardzo gościnnych i pomysłowych WYLOGOWANYCH – budowali szałasy, pokonywali tor przeszkód i doskonale bawili się przy ognisku.

• Wycieczka do Owińsk

• Uczniowie klas 6b i 7b udali się 24 października do Owińsk, gdzie zwiedzali były klasztor cysterski, w którym obecnie mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach uświadamiających problemy osób niewidomych, zwiedzili Park Orientacji Przestrzennej, a następnie udali się do Puszczy Zielonki na leśny spacer, podczas którego dowiedzieli się o cennych zasobach przyrodniczo-kulturalnych parku krajobrazowego.

• Konkurs Recytatorski

• 3 listopada nasz reprezentantka - Gabriela Tondel, zajęła trzecie miejsce w VIII konkursie recytatorskim „I szukaliśmy odtąd miejsca prawdziwego… Twórczość Stanisława Przybyszewskiego, Wisławy Szymborskiej i Stanisława Wyspiańskiego i ich poetyckie dialogi o sensie sztuki, o życiu i poezji, która nie ocala narodów ani sztuki”. Gratulacje!

• ​​​​​​​ Zapłonęły znicze pamięci

• Obchody wojewódzkie XV edycji akcji medialno-edukacyjnej IPN „Zapal znicz pamięci” ku pamięci pomordowanych przez Niemców odbyły się 22 października 2023 r. w Miejscu Pamięci w Bukowcu.

W ramach realizowanej na terenie całego kraju ludobójczej operacji „Tannenberg” Niemcy aresztowali i osadzili jesienią 1939 roku w więzieniu w Wągrowcu wielu wybitnych obywateli II Rzeczypospolitej pochodzących z tego regionu. Byli to przedstawiciele lokalnych warstw przywódczych, nauczyciele, powstańcy wielkopolscy, członkowie Obrony Narodowej, ale również działacze społeczni i polityczni. 8 grudnia 1939 roku wybranych więźniów przewieziono do lasu, w pobliże Jeziora Kobyleckiego, gdzie zostali straceni. Tego dnia, w trzech zbiorowych egzekucjach, Niemcy zamordowali 107 Polaków.

• Każdy inny-wszyscy równi

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie wspierającym osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi "Każdy inny-wszyscy równi". W związku z tym, uczniowie klasy 6b przygotowali plakaty promujące zbliżający się Dzień Osób Niesłyszących.