• Wolne w przedszkolu

• Przerwa w działalności oddziału przedszkolnego będzie miała miejsce w dniach 15 i 19 kwietnia, 2 maja oraz 17 czerwca 2022 roku.

• Zajęcia z Zumby

• Zapraszamy na zajęcia w poniedziałki o godz.17.15. Koszt dla dorosłych 20zł, dla uczennic i uczniów 10 zł.

• Projekt "Woda"

• Klasa 5 A świętuje Dzień Wody, przygotowując się do realizacji projektu "Woda Źródłem Życia". Projekt jest realizowany wraz z partnerską szkołą w Dobris w Czechach.

• Wyjazd do Teatru Buffo

• Dnia 22 marca klasa 5 A wybrała się do Teatru Buffo w Warszawie na fantastyczne przedstawienie muzyczne "Piotruś Pan". Niesamowite emocje towarzyszyły zdumiewającym scenom, wspaniałej grze młodych i doświadczonych aktorów. Rewelacyjna scenografia, interakcja z publicznością, piękna muzyka i wykonanie zachęcają do ponownego odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

W czasie przerwy w podróży niektórzy próbowali wykorzystać swoje aktorskie umiejętności.

Świetnie spędzony czas.

• Konkurs na stroik wielkanocny

• W konkursie na stroik i palmę wielkanocną I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Maria Bubacz. Jury uznało jej pracę za najlepszą wśród 83 innych stroików. Wręczenie nagrody odbędzie się 10 kwietnia o godz. 13.00 na Targowisku w Łeknie podczas Jarmarku wielkanocnego. Pozostałe stroiki będzie można zakupić od godz. 10 do 16. A pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

• Konkurs na palmę wielkanocną

• W konkursie na palmę wielkanocną organizowanym przez Miejski Dom Kultury, I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Maria Bubacz, a II miejsce Michał Szczepaniak. Gratulujemy.

• Przygotowania do świąt

• Ten tydzień był dla klasy 2a pełen wrażeń. Uczniowie oprócz zajęć dydaktycznych tworzyli prace plastyczne związane z nadchodzącą Wielkanocą, uczestniczyli w zabawach integracyjnych oraz odwiedził ich zajączek. Życzymy wszystkim, aby nadchodzący czas był radosny i spokojny.

• Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022

• Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Dlaczego żonkile?

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

Miłość motywem przewodnim akcji Żonkile

Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.

• Pierwsze miejsce w mistrzostwach Wielkopolski w Brazyliskim jiu-jitsu

• Gabriela Tondel, uczennica klasy 5 naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w mistrzostwach Wielkopolski w Brazyliskim jiu-jitsu.

Zawody odbyły się 20 marca 2022r. w Hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień Gabrysia trenuje w Klubie Sportów Walki Colosseum w Wągrowcu.

Gratulacje z okazji uzyskanego wyniku w jej pierwszej walce w swojej kategorii.

• Dzień Wiosny

• Z okazji Dnia Wiosny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „pokazie mody”, bieganym dyktandzie oraz spotkaniu z Policjantami z Komendy Miejskiej w Wągrowcu.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję pobawić się z animatorem, a klasy IV-V zmagały się w potyczkach sportowych.

Pani Wiosna uraczyła nas piękną pogodą, dzięki czemu mogliśmy spędzić miło czas poza salami lekcyjnymi. Serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców za współorganizację.

• Konkurs recytatorski "Małe recytacje"

• III miejsce w konkursie recytatorskim "Małe Wielkie Recytacje" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie zdobył

Ignacy Łochowicz z klasy 2A.

Serdeczne gratulacje.

• Dzień Świętego Patryka

• 17 marca z okazji Dnia Świętego Patryka~ Happy Saint Patrick’s Day, obył się konkurs na najpiękniejszy kapelusz Leprechauna.

Leprechaun to skrzat pojawiający się w legendach irlandzkich. Wystawa prac uczniów odbyła się podczas pokazu.

Jury miało trudne zadanie. Do konkursu stanęli twórcy 20 kapeluszy.

I miejsce zajął Stanisław Laskowski IVA

II miejsce zajęli ex aeguo

Nina Piotruk IVA i Marcel Śmiełowski z VA

III miejsce przypadło dla Tymoteusza Ewertowskiego, Weroniki Konwińskiej z IV B i Błażeja Ciesiółki, Mai Kantorskiej Oli Kacały z IVA.

• Konkurs plastyczny "Nie można żyć bez wody"

• Laureaci konkursu plastycznego p.t. "Nie można żyć bez wody": 1 miejsce Antonina Śmigiel 7b, 2 miejsce Katarzyna Kamińska 7a, 3 miejsce Gabriela Matecka 7a, 3 miejsce Tymoteusz Ewertowski 4b. Na konkurs wpłynęło 200 prac tym bardziej jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów. Brawo!