• Nagroda Dyrektora za I półrocze 2023/2024

• W I półroczu na wniosek Rady Pedagogicznej Dyrektor Danuta Karzcewska przyznała Nagrody Dyrektora następującym osobom:

Renata Kowalewska kl. 5b

- uzyskuje wysokie wyniki w nauce (średnia ocen za I semestr wyniosła 5,58)

- ocena z zachowania - wzorowa

- aktywnie angażuje się się w życie klasy i szkoły, bierze udział w projektach i akcjach organizowanych przez szkołę

- odznacza się wysoką kulturą osobistą, empatią i pomocą

- budzi zaufanie i jest lubiana przez koleżanki i kolegów

- nie sprawia problemów wychowawczych, jest rozważna i odpowiedzialna

- rzetelnie wypełnia swoje obowiązki szkolne,

Zuzanna Andrzejewska kl. 5b

- uzyskuje wysokie wyniki w nauce (średnia ocen za I semestr wyniosła 5,58)

- ocena z zachowania - wzorowa

- odznacza się wysoką kulturą osobistą, empatią i pomocą

- budzi zaufanie i jest lubiana przez koleżanki i kolegów

- nie sprawia problemów wychowawczych, jest rozważna i odpowiedzialna

- rzetelnie wypełnia swoje obowiązki szkolne,

- pełni funkcję przewodniczącej klasy, łagodzi powstające na tle klasy konflikty oraz reprezentuje szkołę na szczeblu powiatowym i wojewódzkim w Igrzyskach Dzieci w szachach drużynowych, gdzie zajmuje wysokie miejsca (np. II miejsce w powiatowych Igrzyskach Dzieci w szachach drużynowych).

Maria Bubacz kl. 4a

Wzorowe wyniki nauczania, zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły.

1. Reprezentowanie szkoły z ramienia Samorządu Uczniowskiego na Jarmarku Bożonarodzeniowym w grudniu.

2. Wykonanie ozdób choinkowych, szopek z gipsu ceramicznego na Jarmark Świąteczny w grudniu.

3. Udział w Kółku Teatralnym – cotygodniowe próby we wtorek oraz występ na Akademii.

4. Udział w Dniu Tolkiena z Ramienia Samorządu Uczniowskiego.

5. Udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Złoty Klon”.

6. Udział w zbiórce dla schroniska.

7. Udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Gdzie jest św. Mikołaj”.

8. Pomoc mamie w pozyskiwaniu sponsorów na fanty podczas loterii na Zabawę Walentynkową organizowaną przez Radę Rodziców.

9. Pomoc koleżankom, kolegom nieobecnym w szkole, udostępnienie lekcji do przepisania.

Ignacy Michalski kl. 7a

Ignacy jest Przewodniczącym Samorządu Szkolnego, pełni też funkcję Przewodniczącego Klasy. Swoje obowiązki wykonuje bardzo sumiennie. Reprezentuje szkołę na zewnątrz biorąc udział w zawodach, konkursach oraz w uroczystościach pozaszkolnych.

Ignacy, osiąga wysokie wyniki nauczania - średnia ocen w I semestrze - 5,43. Jest sumienny i obowiązkowy. Zachowanie Ignacego oceniam jako wzorowe. Bardzo dobrze funkcjonuje w zespole klasowym. Cechuje go wysoka kultura osobista i odpowiedzialność. Aktywnie włącza  się w życie klasy i szkoły wykazując się inicjatywą i kreatywnością. Jest lubiany przez rówieśników, ma wielu kolegów i koleżanki. Jest dla nich prawdziwym wzorem, godnym naśladowania.

Ignacy w I semestrze brał udział w wielu konkursach, w których odnosił sukcesy:

I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym - eliminacja do etapu wojewódzkiego.

III  miejsce w Wojewódzkim Etapie Konkursu Ekologicznego

Udział i wysoki wynik w Przedmiotowym Konkursie Biologicznym.

Udział w Przedmiotowym Konkursie Języka polskiego, kwalifikacja do etapu wojewódzkiego, finalista tego etapu.

Kwalifikacja do finału polonistycznego konkursu “Złota Żaba”.

Wysokie wyniki w konkursach szachowych.

• Warsztaty dla Rad Samorządu Uczniowskiego

• Mając na uwadze to, jak ważne jest angażowanie młodych ludzi w życie społeczne, w dniu 15 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu odbyły się warsztaty dla Rad Samorządu Uczniowskiego szkół Gminy Wągrowiec i ich opiekunów.

Warsztaty poprowadził pan Dawid Kamiński absolwent Gimnazjum nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu (obecnie SP im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu), absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UAM, laureat nagrody Stach 2017, kilkukrotny laureat Stypendium Rektora UAM, a także laureat Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Obecnie odbywający aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, współpracuje z wągrowieckimi kancelariami, jak i fundacjami obsługującymi poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu wągrowieckiego. W latach ubiegłych prowadził w szkole zajęcia z praw pacjenta i konsumenta.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Wągrowiec - pan Przemysław Majchrzak.

Na spotkanie przybyli uczniowie i uczennice wraz z opiekunami ze szkół gminnych z Łekna, Żelic, Pawłowa Żońskiego, Wiatrowa, Sienna, Łazisk i Wągrowca, których przywitali Dyrektor Danuta Karczewska i Wójt Gminy Wągrowiec.

Podczas warsztatów pan Dawid Kamiński omówił następujące zagadnienia:

- podstawę prawną funkcjonowania samorządów szkolnych,

- zakres obowiązków i praw RSU, skład RSU i formy wyborów do RSU,

- zapisy w statutach szkolnych dotyczące SU,

- planowanie działań RSU,

- współpraca z dyrekcją i Radą Rodziców,

- samorząd a wolontariat,

- jak sformułować wniosek, petycję, czy skargę do dyrektora szkoły.

Dla uczestników spotkania wójt przygotował drobne upominki.

W przyszłych latach planowane są kolejne tego typu inicjatywy dla Rad Samorządu Uczniowskiego.