• Podręczniki do religii

• Na nowy rok szkolny, uczniów uczestniczących w zajęciach z religii, prosimy o zakup następujących tytułów:

Klasa 1 - Religia Poznaję Boży świat. E. Kondrak, ks. K. Mielnicki, Jedność (podręcznik + ćwiczenia)

Klasa 2 - Odkrywam królestwo Boże. E. Kondrak, ks. J. Czerkawski, Jedność (podręcznik + ćwiczenia)

Klasa 3 - Poznaję Jezusa. E. Kondrak, ks. J. Czerkawski, Jedność (podręcznik + ćwiczenia)

Klasa 4 - Miejsca pełne bogactw. E. Kondrak, ks. K. Mielnicki, Jedność (podręcznik + ćwiczenia)

Klasa 5 - Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. E. Kondrak, ks. K. Mielnicki, Jedność (podręcznik + ćwiczenia)

klasa 6 - Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. E. Kondrak, ks. K. Mielnicki, Jedność (podręcznik)

Klasa 7 - Szczęśliwi, którzy czynią dobro. E. Kondrak, ks. K. Mielnicki, Jedność (podręcznik)

Klasa 8 - Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi. E. Kondrak, ks. K. Mielnicki, Jedność (podręcznik)

• Egzaminy poprawkowe

• 22 sierpnia

fizyka

historia

język niemiecki

język polski

23 sierpnia

• Wspomnienie

• Pani Alina Kraus urodziła się 15 lutego 1959 roku w Wągrowcu. W 1979 roku ukończyła Technikum Rolnicze w Gołańczy w specjalności hodowla i uprawa roślin. Początkowo pracowała w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Mieścisku, Banku Spółdzielczym w Wągrowcu i Narodowym Banku Polskim Oddział w Wągrowcu.

Do Zbiorczej Szkoły Gminnej przyjęto ją na stanowisko referenta do spraw szkoły, a kilka lat później została sekretarzem. Zmieniały się nazwy szkoły: Zbiorcza Szkoła Gminna, Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, a zakończyła swoją karierę zawodową w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej.

Pani Ala jest jedną z najważniejszych osób, które tworzyły historię i atmosferę naszej szkoły. Pozostanie w naszych opowieściach, anegdotach i zawsze będziemy wspominać ją z uśmiechem na twarzy.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia mężowi, dzieciom oraz wnukom.

Danuta Chosińska

wraz z pracownikami szkoły

• Z karty żałobnej

• Ze smutkiem zawiadamiam o śmierci pani Aliny Kraus - wieloletniego pracownika na stanowisku sekretarza szkoły. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9.00 na cmentarzu komunalnym. O godz. 7.30 odbędzie się msza świeta pogrzebowa w kościele p.w. św. Wojciecha.

Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłej.

Danuta Chosińska

• Wyprawka dla klasy pierwszej na rok szkolny 2022/20233

• 1 teczka z gumką

farby plakatowe Astra 12 kolorów

kredki Bambino grube 12 kolorów

pastele olejne 12 kolorów PENTEL

pędzel okrągły RENESANS nr 12 i nr 4

pędzel płaski RENESANS nr 20 i nr 12

2 ołówki HB i B

2 kleje w sztyfcie GLUE STICK

2 opakowania plasteliny ASTRA duże

2 bloki techniczne białe

2 bloki zwykłe białe

2 bloki kolorowe

1 zeszyt 16 kartkowy w wąskie czerwone linie

1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę

Dla klasy na rok szkolny 4 ryzy papieru  A4

kubeczek do wody (malowanie)

nożyczki

temperówka

Uwaga:jeżeli przybory zostały już wcześniej zakupione nie z firmy podanej wyżej to nic nie szkodzi.

Wychowanie fizyczne:

woreczek na przybory sportowe

spodenki sportowe krótkie

i bluzka z krótkim rękawem

buty sportowe (najlepiej na rzep)

długie spodnie i bluza -zajęcia w terenie

• Wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Zwiększono dyżury psychologów na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej.

Wsparcie ma charakter indywidualnych spotkań ze specjalistą w formie online.

W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego na platformie dostępnej pod adresem www.pwpp.uksw.edu.pl zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.

Bezpłatne doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje m.in.:

• pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy

• rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.)

• pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych

• radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami;

• pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu

• wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli;

• wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych

• pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w języku ukraińskim.

Wsparcia udziela ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej. Wielokrotnie ściśle współpracują z sektorem edukacji, co pozwala na dogłębne poznanie trudności, potrzeb i oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zapisy na dyżury psychologów prowadzone są dla zarejestrowanych na Platformie użytkowników. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dobierany jest ekspert z danego obszaru (można też samodzielnie wskazać preferowanego specjalistę) oraz ustalany termin spotkania w formie wideo-rozmowy. W przypadku uczniów poniżej 18 roku życia niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica lub opiekuna, a czasem jego obecność na pierwszym spotkaniu lub na jego części.