• Nagroda Dyrektora za I półrocze 2022/2023

• ​​​​​

Za I półrocze roku szkolnego 2022/2023 przyznano Nagrody Dyrektora następującym uczennicom:

Ewa Bigos – wzorowa uczennica zarówno pod względem nauki (śr. 5,29) jak i zachowania. Bierze udział w konkursach recytatorskich. W tym roku szkolnym wzięła udział w konkursie „Złoty Klon” oraz w Konkursie Recytatorskim „Stwarzanie świata ze słów”, w którym zajęła II miejsce. Wzięła udział w Wielkopolskim Konkursie Języka Angielskiego, Matematyki i Geografii. Reprezentowała Szkołę na obchodach Święta Niepodległości w Łeknie. Jako przewodnicząca samorządu szkolnego daje przykład społeczności szkolnej pełnego zaangażowania na rzecz szkoły. Wzięła udział w przygotowaniu w obchodach „Dnia Harrego Pottera”, a także w promowaniu szkoły w ramach drzwi otwartych. Jest zdyscyplinowana i odpowiedzialna za powierzone obowiązki. Potrafi korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł informacji i samodzielnie wzbogacać swoją wiedzę. Jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych.

Iryna Mamii jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Uczęszcza do klasy 7b.

Jest uczennicą spokojną i nie sprawiającą żadnych problemów wychowawczych. W całym okresie kształcenia w polskiej szkole jest zaangażowana w całości w opanowaniu i nauce języka polskiego. W poprzednim roku szkolnym uczęszczała również do klasy 7. Radząc sobie w miarę z językiem polskim, rodzice jej i Ona podjęli decyzję o ponownym uczęszczaniu  do klasy 7, gdyż tak ważne było dla niej opanowanie i zrozumienie wielu elementów przerabianych w tej klasie. Jest od początku zaangażowana i zmotywowana w opanowaniu języka polskiego. Sumiennie pracuje  i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jest koleżeńska i uczynna w swoim środowisku okazując pomoc innym w opanowaniu języka polskiego. Jest otwarta, sumienna i wytrwała. Mimo bariery językowej jej frekwencja w szkole może być przykładem dla innych. Można ją pochwalić również za wysoką kulturę osobistą i bezproblemowość.

Aleksandra Kafka kl. 8c

Nagroda dla uczennicy za wzorową postawę i koleżeńskość i bardzo dobre wyniki w nauce. W roku szk. 2022/23, Aleksandra zaangażowała się w projekt szkolny ,,Powstaniec Wielkopolski w mojej rodzinie’’ szukając i przedstawiając historię swoich dziadków. Brała udział w konkursie z j. polskiego ,, Złota żaba’’, olimpiadzie geograficznej i została finalistą konkursu o Powstaniu Wielkopolskim 1918-19 ,,Ta kropla krwi wrzącej’’.

Marta Gruszka – kl. 8d

Osiąga wysokie wyniki w nauce, a swym zaangażowaniem społecznym daje świadectwo wrażliwości na potrzeby środowiska szkolnego i drugiego człowieka. Marta, jako zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego efektywnie działa na rzecz szkoły. Była pomysłodawczynią i współorganizatorką wielu działań SU, takich jak „Dzień z Harry Potterem”, świątecznej zbiórki darów dla potrzebujących, zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt w Rybowie czy szkolnej cukierni charytatywnej

• Spotkanie informacyjnedot. szczepień przeciwko HPV

• Spotkanie informacyjne dla rodziców dziewczynek urodzonych w 2010 r. dot. szczepień przeciwko HPV oraz szczepienia I dawką  przeciwko HPV.

SPOTKANIE INFORMACYJNE -  27.03.2023 r. godz. 18:00-18:30 i 18:30-19:00, spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Wągrowcu przy ul. Krótka 4

TERMIN SZCZEPIENIA I DAWKĄ - 03. 04.2023 r. w godz. 14:00 – 17:00 – Gmina Wągrowiec, Gmina Miejska Wągrowiec - Szkoła Podstawowa Nr 2 ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec