• Konsultacje w szkole

          • Od 1 czerwca na terenie szkoły organizowane są konsultacje dla klas 5,7,8 według harmonogramu dostępnego na stronie szkoły. Prosimy o wcześniejsze umówienie się z nauczycielem, ponieważ w sali może przebywać 9 uczniów.

            Poranne dowozy PKS odbywają się zgodnie z rozkładem jazdy.

            Prosimy o zapoznanie się z procedurami sanitarnymi w szkole i wypełnienie przez rodziców formularza zgody na pomiar temperatury. Uczeń przekaże dokument nauczycielowi podczas swoich pierwszych zajęć.

            wewnatrzszkolne_procedury_od_25.05_corona.pdf

            Zalacznik-nr-2-do-procedur-_klasy_5-8.docx​​​​​​​

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
            w dniach 16-18 czerwca odbędzie się egzamin ósmoklasisty. W związku z obszernymi wytycznymi MEN i GIS, obecnie przygotowujemy organizację egzaminu w naszej szkole, o czym niebawem poinformujemy.

            Zgodnie z harmonogramem ministerstwa i wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Ministerstwa Edukacji Narodowej do 29 maja prosimy rodziców o informację mailowo lub telefonicznie, czy któryś ósmoklasista ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, tzn. nie może nosić maseczki, czy jest uczulony na środki dezynfekujące, czy ma alergię, która objawia się kichaniem i kaszlem, co może zostać przez komisję błędnie zinterpretowane jako podejrzenie choroby.

          • Organizacja pracy od 25 maja 2020 roku

            1. Kształcenie na odległość kontynuowane jest w obecnej formie.

            2. Sekretariat pracuje w godzinach 7.30-15.30.

            3. Pedagog pracuje stacjonarnie codziennie w godzinach 9.00-11.00. W pozostałych godzinach pracuje zdalnie.

            4. Gabinet pielęgniarki jest czynny w godzinach 9.00-12.00.

            5. Pracownicy obsługi pracują zgodnie ze swoim harmonogramem pracy w godzinach 7.00-17.00.

            6. Świetlica pracuje w godzinach 7.00-16.00 w sali nr 6 zgodnie z harmonogramem.

            7. Oddziały I-III realizują zajęcia wychowawczo-dydaktyczne zgodnie z ustalonym planem zajęć od godziny 8.00 w swoich salach lekcyjnych.

            8. Konsultacje dla uczniów klas 8 odbywają się w salach 8 i 9. Maksymalnie w sali może przebywać 9 osób i nauczyciel. Chcąc utrzymać wytyczne sanitarne, prosimy wcześniej umówić się z nauczycielem, kto i o której godzinie będzie korzystał z konsultacji.

          • Komunikat Wójta ws. przedszkoli

          • Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Gminy Wągrowiec

            Informuję, że po otrzymanej informacji od dyrektorów placówek oświatowych, przedszkola i oddziały przedszkolne funkcjonujące przy Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Wągrowiec, nie zostaną otwarte na dzień 6 maja 2020 r.

            Dyrektorzy dokonali rozeznania potrzeb wśród rodziców, którzy byliby zainteresowani tą formą opieki nad dziećmi. W poszczególnych placówkach odnotowano następujące zgłoszenia:

            1)    Przedszkole w Łeknie – 0,

            2)    Przedszkole w Wiatrowie – 1 dziecko,

            3)    Przedszkole w Pawłowie Żońskim – 0,

            4)    Szkoła Podstawowa w Żelicach – 4 dzieci,

            5)    Szkoła Podstawowa w Łaziskach – 1 dziecko,

            6)    Szkoła Podstawowa w Siennie – 2 dzieci,

            7)    Szkoła Podstawowa w Wągrowcu – 0.

            Z uwagi na znikome zainteresowanie rodziców, funkcjonowanie tych placówek będzie w dalszym ciągu ograniczone.

            Dyrektorzy szkół na bieżąco monitorują potrzeby rodziców oraz analizują możliwość przygotowania placówki do zapewnienia opieki nad dziećmi, zgodnie z wydanymi wytycznymi: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

            W przypadku zmiany decyzji dotyczącej zniesienia ograniczenia funkcjonowania przedszkoli / oddziałów przedszkolnych, zostaną Państwo przeze mnie poinformowani odrębnym komunikatem.

                                                                                                        Z wyrazami szacunku

                                                                                                        /-/ Wójt Gminy Wągrowiec

          • Zmiany w wso

          • Aneks nr 2 do Wewnątrzszkolnego systemu oceniania

            w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, gdy realizacja zadań szkoły odbywa się  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

             

            1. Termin zadań na ocenę wyznaczają nauczyciele. Po upłynięciu terminu należy wpisać w e-dzienniku BZ (brak zadania) i wysłać do uczniów poprzez dziennik informację o zaległościach. Uczeń w terminie 3 dni powinien nadrobić zaległości.
            2. Wszystkim uczniom wpisuje się obecność w dzienniku. Frekwencja nie jest brana pod uwagę przy wystawianiu ocen z zachowania.
            3. W ocenianiu zachowania od momentu rozpoczęcia kształcenia na odległość należy wziąć pod uwagę głównie terminowość i pilność uczniów uwzględniając ich sytuację rodzinną.
          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

          • W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty  w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie stosuje się harmonogramu rekrutacji ogłoszonego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Nie odbywa się również postępowanie uzupełniające.

            Wszystkie informacje dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych powiatu wągrowieckiego pojawiać się będą na stronie https://powiatwagrowiecki.edu.com.pl/kandydat. Z wyjątkiem Rzemieślniczej Szkoły Branżowej na ul. Wierzbowej, do której składa się dokumenty w sekretariacie szkoły http://www.szkola.icech.pl/strona,nabor-1.html.

             

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

          • Pamiętaj, nie jesteś sam - wsparcie online

          • Kwarantanna i ograniczenia, jakie za sobą niesie mogą być powodem smutku, złości, niezadowolenia, kłótni, wzajemnych pretensji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dlatego zawsze możecie się zwrócić do naszego psychologa/pedagoga. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00-11.00 i czwartki w godzinach 15.00-16.00 możecie porozmawiać online na Skype (link:https://join.skype.com/wj7HfKmbl1Ak), omówić problem, umówić się na osobne spotkanie na "dwie kamerki", możecie odezwać się grupowo, jeżeli zauważacie podobne problemy u siebie i innych, czy zwyczajnie pogadać, bo macie na to ochotę.

            Zawsze możecie również zadzwonić pod służbowy numer telefonu pedagoga 693005215 lub wysłać maila: ahincpedagog@interia.pl.

          • Ekologiczny Konkurs Plastyczny

          • Danuta Geartner i Anna Hinc, czyli wasza biolożka i pedagożka/psycholożka, organizują EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY „ Ziemia naszym domem, więc dbajmy o nią”.
            Jeśli lubisz rysować, malować, wymyślać i ekologia jest dla Ciebie ważna, weź udział w naszym konkursie!!! Na zwycięzców czekają nagrody.

            Na zdjęcie waszych prac: zabawek kl. I-III i plakatów V-VIII czekamy do końca kwietnia pod adresem spkolejowa@gmail.com

            Cele konkursu:
            1. Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w różnej postaci.
            2. Zachęcanie uczniów do działania na rzecz ochrony środowiska.
            3. Kształtowanie wyobraźni plastycznej, kreatywności, inspirowanie do aktywności twórczej.
            4. Rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, jako jednej z form artystycznego wyrazu.

            I kategoria – uczniowie kl. I – III - „Ekologiczna zabawka”
            II kategoria – uczniowie kl. V – VIII  plakat o tematyce ekologicznej.


            Opis wykonania pracy:
            I kategoria – uczniowie kl. I – III- „Ekologiczna zabawka”

            Zadaniem uczniów klas I-III zgłaszających się do konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej - zabawki , wykorzystując surowce wtórne. Z pozoru nieatrakcyjne "odpadki" jak rolki po ręcznikach papierowych, kapsle, zakrętki, pudełka po lodach, plastikowe butelki i skrawki materiałów, kawałki folii, puszki po napojach, pudełka oraz gazety uczniowie wykorzystają do stworzenia własnych prac plastycznych.

            II kategoria – uczniowie kl.V-VIII
            Zadaniem uczniów klas V-VIII zgłaszających się do konkursu jest wykonanie autorskiego plakatu o tematyce ekologicznej, zachęcającego do segregowania śmieci oraz dbania o środowisko. Pracę należy wykonać dowolną techniką plastyczną lub techniczną (malarstwo, kolaż, wyklejanka, wycinanka, szkic itp.) na papierze w formacie A3 lub A4.


            Wierzymy w Waszą wyobraźnię.
            Miłej zabawy :)

          • Kontynuacja kształcenia na odległość

          • Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            Decyzją Prezesa Rady Ministrów kształcenie na odległość będzie kontynuowane do piątku 24 kwietnia. Egzaminy ósmoklasistów zostają przesunięte prawdopodobnie na czerwiec. O dokładnym terminie szkoły zostaną poinformowane przynajmniej 3 tygodnie przed egzaminem.

          • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Autyzm jako zespół cech, jest obecnie diagnozowany w Polsce u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w kraju żyje 400 000 osób z autyzmem.  Ma on wpływa na życie całej rodziny. Dlatego tak ważna jest wiedza, akceptacja i zrozumienie.
            Kolor niebieski dla osób z autyzmem i ich rodzin, symbolizuje nadzieję na lepsze jutro. 
            Bądź dzisiaj NIEBIESKI!!!!! 

          • Zmiany w Wewnątrzszkolnym systemie oceniania

          • ZMIANY W WEWNĄTRZSZKOLNYM SYSTEMIE OCENIANIA od 25.03.2020

             

            1. W celu weryfikacji wiedzy i umiejętności ucznia w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 gdy realizacja zadań szkoły odbywa się  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań  nauczyciel wskazuje wybraną  przez siebie formę sprawdzania wiedzy.
            2. Wiedza  i umiejętności ucznia  mogą być sprawdzane/ocenione poprzez, np. wypracowania, zadania, prezentacje w formie: zdjęcia i skany, wytworów pracy ucznia, dokumenty edytowalne np. rtf, docx lub nieedytowalne – pdf, prezentacje multimedialne, linki do nagrań, prezentacji i dokumentów. Formaty muszą być jednak obsługiwane przez najpopularniejsze programy dostępne na rynku i wysłane we wskazanym przez nauczyciela sposobie i  terminie.
            3. Wytwory wysyłane przez uczniów  przez linki muszą być dostępne i aktywne do 31.08.2020 roku.
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14, 62-100 Wągrowiec Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15. Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.